Mutluluk Bağırsaklarda Başlar

Nasıl mutlu olursunuz? Bu soruya herkesin vereceği farklı bir yanıt var. Biz size bilimsel olarak kanıtlanmış tek bir yanıt verelim: “Seratonin hormonu sayesinde mutlu olursunuz.”

Seratonin hormanunun %85’i bağırsaklarda üretiliyor. Bu yüzden hayatta mutlu olmak için, sağlıklı bir bağırsak mikrobiyotasına sahip olmanız oldukça önemli.

Sağlıklı Yaşam Eşittir Sağlıklı Bağırsak Mikrobiyotası

Son yıllarda yapılan araştırmalar bağırsak mikrobiyotasının genel sağlık üstünde büyük bir etkisi olduğunu ortaya koyuyor. Vücudun ikinci beyni olarak da tanımlanmaya başlanan bağırsak mikrobiyotasının, vücuttaki tüm organların işlevini yerine getirebilmesi için önemli görevleri var.

Önemli Bir Merkez

Bağırsak mikrobiyotası vücudun önemli yönetim merkezlerinden biri. Sindirim için gerekli olan enzimler, bağırsak mikrobiyotasında üretiliyor.

Koruma Kalkanı

Bağısak mukozası üzerinde bulunan yararlı bakteriler vücudumuz için bir koruma kalkanı görevini üstleniyor. Bu koruma kalkanı sayesinde toksinler, ağır metaller ve patojenler gibi zararlı maddeler vücudumuza giremiyor. Diğer bir yandan sağlıklı bir bağırsak mikobiyotası karaciğeri ve bağışıklık sistemini destekleyerek farklı rahatsızların oluşmasını engeller ve allerjilerin ortaya çıkmasını güçleştirir.

Mutluluk Kaynağı

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, mutlu hissetmemizi sağlayan seratonin hormonunun %85’i bağırsak mikrobiyotasında üretilir.

Sonuç olarak sağlıklı bir vücuda sahip olmak için sağlıklı bir bağırsak mikrobiyotasına sahip olmanız gerekir. Bağırsak mikrobiyotasında yaşayacağınız sorunlar, ilerleyen dönemlerde ciddi rahatsızlıkların temelini oluşturabilir.

Mutluluk Bağırsaklarda Başlar

Bağırsak Mikrobiyotamızı Olumsuz Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Bağırsak mikrobiyotasında yaşanan sorunlar uyku bozuklukları, depresyon, otizm ve Alzheimer gibi nöropsikiyatrik sorunlara, osteoporoz ve saç dökülmesi gibi birçok emilim bozukluğu hastalığına; migren ve fibromiyalji gibi kronik ağılara ve bunların dışında kalp damar hastalıkları, karaciğer hastalıkları, alerjileri ve kanser gibi birçok immün hastalığa neden olabilir. Bu yüzden bağırsak miktobiyotasını korumak hayati öneme sahiptir.

Bağısak mikrobiyotası stres, kötü beslenme, düzensiz bir şekilde kullanılan ilaçlar ve antibiyotik tedavileri nedeniyle bozulabilir.

Bağırsak Mikrobiyotası ve Antibiyotikler

Antbiyotikler birçok hastalığın tedavisinde önemli bir role sahip. Ancak antibiyotikler, bağırsaklarımızda bulunan faydalı bakterilerin de ortadan kalkmasına neden oluyor. Yapılan bilimsel çalışmalar, sadece bir haflık bir antibiyotik tedavisinin bile 3 – 4 yıl boyunca bağırsak miktobiyotasına zarar verebildiğini gösteriyor.

Bağırsak Mikrobiyotanızı Nasıl Güçlendirebilirsiniz?

Bağırsak mikrobiyotanızı güçlendirmek için öncelikle beslenmenize dikkat etmeli, aktif bir yaşam tarzını benimsemelisiniz. Bunun haricinde de özellikle antibiyotik tedavisi gördüğünüz zamanlarda bağırsak mikrobiyotanızı korumak için çeşitli önemler alabilirsiniz.

Kapsül ve toz şeklinde bulunan GutFeel bağırsak mikrobiyotanızı korumanızı sağlayacak ürünlerden. Özellikle antibiyotik tedavisi gördüğünüz zamanlarda GutFeel kullanarak ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilecek sağlık sorunları için önlem alabilirsiniz.

Mutluluk Bağırsaklarda Başlar

Neden GutFeel?

Piyasada birçok probiyotik ürün bulunuyor. Ancak bu ürünler arasında GutFeel farklı bir yere sahip. GutFeel’in farklı olmasının en büyük nedeni de antibiyotik tedavilerine uygun bir şekilde hazırlanmış olması.

Antibiyotikler bağırsaklarımızdaki bakteri çeşitliliğine ve sayısına zarar verir. Piyasadaki çoğu probiyotik ürün sadece birkaç bakteri türünü desteklemek için tasarlanmıştır. GutFeeel ise bağırsaklarda baskın olarak bulunan bakterileri geniş bir yelpazede destekler. Bunun yanında GutFeel’in formülü içinde en değerli prebiyotik olan inülin de bulunur.

Gutfeel’in diğer önemli bir özelliği de antibiyotiklere dirençli olmasıdır. Aynı zamanda GutFeel, safra ve mide asitlerinden de etkinlenmez.

Uzun vadede ciddi sağlık sorunları yaşamamak için özellikle antibiyotik tedavisi gördüğünüz dönemlerde bağırsak mikrobiyotanızı korumak için önlemler almanız oldukça önemli. Bu dönemlerde kullanacağınız 1 kutu Gutfeel ile hem kendi sağlığınızın hem de çocuğunuzun sağlığının geleceğine önemli bir yatırım yapabilirsiniz.