Garmastan ile Meme Ucu Çatlaklarını Oluşmadan Önleyin

Emzirmenin hem bebek hem de annenin sağlığı için ne kadar önemli olduğunu artık herkes biliyor. Ancak bir annenin bebeğiyle kurduğu en yakın ilişkilerden biri olan emzirme, çeşitli sağlık sorunları nedeniyle bazı anneler için oldukça zor bir süreç olabiliyor. Meme ucu çatlağı bu sağlık sorunları arasında en sık rastlananlardan biri. Meme ucu çatlağı sorunu yaşayan annelerin imdadına Garmastan Pomat yetişiyor.

Garmastan Nedir? Ne İşe Yarar?

Garmastan meme ucu çatlağı sorunu yaşayan annelere yardımcı olan, bu sayede emzirme sürecini kolaylaştıran bir pomat. Garmastan sayesinde bebekler anne sütünden yeterli düzeyde faydalanabiliyorlar.

Garmastan ile Meme Ucu Çatlaklarını Oluşmadan Önleyin

Garmastan meme ucunda oluşan çatlak, ağrı ve iltihap gibi sorunları ortadan kaldırırken yeni meme ucu çatlaklarının da oluşumunu engelliyor. Hem tedavi edici hem de önleyici özelliğiyle Garmastan, piyasadaki diğer ürünler arasında benzersiz bir konuma sahip.

Garmastan %100 doğal içeriği sayesinde hem bebek hem de annenin sağlığı için hiçbir tehdit oluşturmaz. Hipoalerjenik yapısı sayesinde emzirme süreci güvenli bir şekilde devam eder. Kokusuz olması sayesinde de bebeğin memeyi reddetme sorununa neden olmaz.

Gayazulen

Garmastan Pomat, gayazulen etkin maddesi sayesinde meme ucu çatlaklarının oluşumunu önlüyor.

Gayazulen, guajak ağacından elde edilen bir yağ ekstresi. Bu şifalı yağ, yüzyıllar boyunca Güney Amerika yerlileri tarafından tedavi amaçlı kullanıldı. Yağın iyileştirici, antioksidan ve antienflamatuar etkisi de bilimsel araştırmalarla kanıtlandı.

Garmastan Pomat, sahip olduğu mavi rengi bu çiçekten alıyor. Herhangi bir yapay renklendirici içermiyor.

Nemlendirici Ürünler ve Garmastan Pomat

Meme ucu çatlağı sorununa çözüm sunan birçok ürünü piyasada bulmak mümkün. Ancak her ürünün yeteri kadar etkili olduğu söylemez.

Piyasadaki ürünlerin birçoğunda etken madde olarak lanolin tercih ediliyor. Ancak lanolin meme başı çatlağıyla mücadele konusunda yetersiz kalıyor.

Lanolin, koyun yününün yağından elde ediliyor. Lanolin maddesinin kullanılabilir olması için saflaştırılması gerekiyor. Kimyasal bir işlemle yapılan saflaştırma sonrasında kimyasal artıkların ürün içinde kalma riski bulunuyor.

Diğer bir yandan lanolin, kıvamı yoğun bir madde olması nedeniyle yaraya uygulaması zordur.

Bunun karşılığında gayazulen %100 doğaldır. Herhangi bir kimyasal işlemden geçmediği için kimyasal artıkların ürün içinde kalma olasılığı yoktur. Gayazulen içeren Garmastan, su bazlı bir yapıya sahip olduğundan dolayı yumuşak bir kıvamı vardır ve meme başına kolaylıkla uygulanır.

Etkisi bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olan Garmastan, meme ucu çatlağı sorunu yaşan annelerin en büyük yardımcısı. Eğer siz de meme ucu çatlağı sorunu nedeniyle bebeğinizi emzirmekte güçlük çekiyorsanız, Garmastan Pomat sizin için iyi bir çözüm olabilir.

Emzirme bebeğin gelişimi için oldukça kritiktir. Emzirmenin anne ile bebek arasındaki ilişkinin güçlenmesine de büyük faydası vardır. Meme baş çatağı sorunu nedeniyle bebeğinizi emzirmekten vazgeçmeyin. Garmastan ile bu sorunu çözün.