Mevsimsel Saç Dökülmesi

Sizin “Saç Dökülme Mevsiminiz” Hangisi?

Hem erkekler hem de kadınlar için saç dökülmesi oldukça can sıkıcı bir sağlık sorunudur.  Her gün tek tük saçlarımızın döküldüğünü görürüz. Ancak bazı dönemlerde gördüğümüz dökülen saç teli sayısı tedirginlik yaratacak boyutlara ulaşabilir. Sağlığını yitirmiş, incelmiş, zayıf saçlar kişinin dış görünüşünü etkileyen, bu yüzden de kendine olan güvenini zedeleyen bir sorun hâline gelir. Özellikle bahar ayları saç dökülmesine yatkın olan kişilerin, saçlarıyla vedalaştığı bir mevsim haline gelebilir…

Mevsimsel Saç Dökülmesi

Mevsimsel Saç Dökülmesi Neden Olur?

Sağlıklı bir insanda her gün 50 ile 100 arasında saç telinin dökülmesi normal olarak kabul edilir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu sayının artış göstermesi saç dökülmesi probleminin ciddi boyutlara ulaştığının habercisidir.

Mevsimsel olarak görülen saç dökülmelerinin sebebi ise özellikle saçların dinlenme evresine geçmiş olmasından kaynaklanıyor. İlkbahar ve sonbahar aylarının başlamasıyla saç dökülmesi yaşayanların sayısı iyice artıyor. Çünkü saçlar belirli evrelerden geçer. Bu evrelerden ilki büyüme evresi dediğimiz saçların oluştuğu evreyi oluşturur. İkinci evre bekleme evresi olarak geçer ve dökülmeden bir önceki aşamadır. Daha sonra ise en son aşamada saçlar dökülür. Bazı kişiler bu dökülmeyi çok şiddetli hissetmektedir.

Bu yüzden saç dökülmesinin durdurulması, saçların beslenmesi burada önemli bir rol oynuyor.

Mevsimsel saç dökülmesi dışında diğer sağlık sorunları da saç dökülmesine sebep olabiliyor.

Bu sağlık sorunları arasında şunları sıralayabiliriz:

  • Saçların yetersiz beslenmesi
  • Demir ve çinko eksikliği
  • Tiroid bezi hastalıkları
  • Aşırı stres
  • Yüksek ateş
  • Bazı enfeksiyon hastalıkları
  • Covid-19 sonrası
  • Doğum yapma

Tıp dilindeki adı “telogen effluvium” olan yaygın saç dökülmesi ise en çok görülen saç dökülmesi şeklidir. Telogen effluvium genel olarak yetersiz beslenme sonucunda ortaya çıkar.

Bu sorunla mücadele etmenin farklı yöntemleri tabii ki var.

Ancak saç dökülmesinin yaygın bir şekilde yaşanıyor olması ve bu sorunu yaşayanların çözüm bulmak için yoğun bir arayış içinde olmaları nedeniyle, saç dökülmesini durdurduğunu iddia eden ürünlerin sayısı da günden güne artıyor.

Özellikle saçın ihtiyaç duyduğu besinleri sunan oral gıda takviyeleri bu aşamada oldukça dikkat çekiyorlar. Çünkü bilinen önemli bir gerçeklik; saçın sadece kökleri yolu ile içeriden besleniyor olmasıdır… Bu aşamada saçın gerçekten ihtiyaç duyduğu tüm besinleri, etkili oldukları dozlarda içerisinde bulunduran ve kalitesinden şüphe duymadığınız bir ürün tercih ediyor olmanız önemlidir.

Mevsimsel Saç Dökülmesi

PanPlus® Gold Kapsül

Yaygın saç dökülmesi sorunun çözümü için öncelikle saçın etkili bir şekilde beslenmesi sağlanmalıdır. Bunun için de saça kaybettiği mikrobesinlerin geri verilmesi gerekir.

PanPlus Gold Kapsül, etkisi klinik çalışmalarla kanıtlanmış formülüyle hekimler tarafından en çok reçete edilen ürünlerden biri. Saçın ihtiyaç duyduğu tüm mikrobesinleri yeterli miktarda sağlayan PanPlus Gold Kapsül saçı kök yoluyla besleyen en güçlü formüle sahip.

Bu güçlü formülü, PanPlus Gold Kapsül’ü diğer tüm saç ürünlerinden ayrıştıran en önemli özelliklerinden biridir.

İçeriğine baktığımızda; saç, tırnak hatta cilt sağlığı için gerekli olan optimal dozlarda etkili 25 içeriğe sahiptir. İçeriğinde saçı kökü yolu ile beslenmesine yardımcı olacak protein ve aminoasitler, mineraller, vitaminler, antioksidanlar, bitki ekstreleri yer almaktadır. Saçı kökü yolu ile besleyen zengin içeriği sayesinde saç dökülmesinin durdurulmasına yardımcı olur.

Özellikle PanPlus Gold Kapsül’ ü kullanımda olan diğer ürünlerden net bir şekilde ayıran 6 altın içerik bulunmaktadır.

6 altın içerik olarak tıbbi küf, PABA, taurin, keratin, metiyonin ve sistein yer almaktadır.

Tıbbi küf, PABA ve taurin sadece PanPlus Gold Kapsül içerisinde yer alan içerikler olarak dikkat çekerken, keratin, metiyonin ve sistein gibi saç sağlığının olmazsa olmazı diyebileceğimiz içerikler ise olması gereken dozlarda yani optimal dozlarda sadece PanPlus Gold Kapsül içerisinde yer almaktadır. Keratin 60 mg, metiyonin 200 mg, sistein 200mg dozlarda sadece PanPlus Gold Kapsül içerisinde bulunmaktadır.

PanPlus Gold Kapsül içerisinde yer alan 6 altın içerik saç sağlığında neden bu kadar önemli?

Çünkü Tıbbi Küf içerisinde protein, mineral, vitamin ve yüksek lif içeren bir içeriktir. Saç sağlığında etkisini uluslararası alanda kanıtlamış, tek başına bile benzersiz sonuçlar sunan Tıbbi küf saçların daha canlı ve parlak görünmesini sağlarken ayrıca saç dökülmesinin durdurulmasına yardımcı olmaktadır. Sadece PanPlus Gold Kapsül’ de bulunmaktadır.

PABA ise beyazlamaya doğru giden gri saçların doğal rengini kazanmasına yardımcı olarak PanPlus Gold Kapsül içerisinde yer alıyor.

Keratin; saç, tırnak dediğimiz zaman yapıtaşı olarak görev almaktadır. Saçın yapısında bulunan keratin, saç sağlığı konu olduğunda çok büyük bir öneme sahiptir.

Metiyonin ve sistein aminoasitleri ise keratin yapımında görev almaktadır. Birlikte saçın hammaddesi olan keratini oluşturarak, sağlıklı saçların oluşmasına yardımcı olmaktadırlar.

Bu güçlü içeriği sayesinde PanPlus Gold Kapsül mevsimsel olarak ya da farklı bir nedenle oluşan saç dökülmesinin azaltılmasına, saçların kökü yolu ile beslenmesine ve yeni çıkan saçların daha güçlü çıkmasına yardımcı olur.

PanPlus Gold Kapsül’ü günde 2 defa yemeklerden sonra kullanmak yeterli.