Rahat ve Keyifli Bir Cinsellik İçin 6 Öneri

Vücudumuz bize şu sinyali verebiliyor zaman zaman: “Rahatlaman gerek ve bu arkadaşlarla buluşup sohbet ettiğinde hissettiğin türden bir rahatlama değil. Bedenini rahatlatmalısın ama uyku, yoga ya da meditasyon şu aşamada yeterli olmaz.” Gerekli olan cinsellikle ilgili bir hamledir ve vücudunuzun talepleri asla ihmal edilmeye gelmez. Dışarı akıtılmayan endorfin sorunlara yola açabilir. Rahatlamak için bedeninizin taleplerine son zamanlarda kulak kabartmıyor musunuz? Cinsel ihtiyaçlarınızı göz ardı mı ediyorsunuz? Bunun için ortam ve zaman bulamadığınızdan mı yakınıyorsunuz? Kendinizden uzaklaştığınızı mı hissediyorsunuz. Bu soruların bir ya da birkaçına “evet” cevabı verdiyseniz okumaya devam edin.

Rahat ve Keyifli Bir Cinsellik İçin 6 Öneri

Atmosfer ve Motivasyon

Motivasyon için birinci kural kendimizi tanımak. Ortam ve atmosferi heyecanlarımızı harekete geçirecek biçimde tasarlamak. Müzik ve ışıkla işe başlayın. Sizi ne tür parçalar heyecanlandırıyor? Nasıl bir ortamda kendinizi sınırsızca rahat hissedersiniz?

Heyecanlı Hikâyeler

Yalnız ya da partnerinizle, hikâyeler ve fanteziler dünyasına ilginç yolculuklar yapabilirsiniz. Hiçbir otosansür uygulamadan, sizi ne tür hikâyelerin harekete geçirdiğini yeniden düşünün. Bunun için kendinize zaman ayırın, gözlerinizi kapatarak ve “ayıp”, “utanç” gibi kavramları unutarak hayal dünyanızda gezinin. Filmler ve görüntüler size destek veriyor olabilir ama belki de ihtiyacınız olan kendi hayal dünyanızın sınırsızlığını keşfetmektir.

Afrodizyaklar

Afrodizyak, cinsel isteği artırıcı etkileri olan maddeler anlamına geliyor ve adını Afrodit’ten alıyor.  Afrodizyakların etkisi sizin için tartışmalı olabilir ama bunun ne önemi var ki. Çikolatanın lezzetine kapılıp gitmenin ve bizi harekete geçireceğini düşünmemizin ne sakıncası olabilir? Bu arada badem, böğürtlen, safran, zencefil, ceviz, susam, biber, tarçın, kuşkonmaz ve karanfil tohumunun da afrodizyaklar listesinde bulunduğunu ekleyelim. 

Nefesle Temas

Nefesinize odaklanmak, aklınızdaki karmaşalardan uzaklaşıp vücudunuza konsantre olmanın en direkt yolu. Gözlerinizi kapatın, burnunuzdan derin ve yavaş bir nefes alın, 3 saniye tutun ve nefesi ağzınızdan verin. Bunu 3-5 dakika boyunca yaptığınızda bazı olumlu değişimler olduğunu göreceksiniz. Uzmanlar bu işlemi günde iki defa yapmanızı öneriyor.

Hassas Keşifler

Bedeninizle temas kurun. Bunu yapmaya duştan başlayabilirsiniz. Sevdiğiniz kokular ve malzemelerle duşu bir keyif alanına çevirin. Vücudunuzun tüm hassas noktalarını keşfetmeye odaklanın. Dokunmaktan, bedeninizin tüm yüzeyini dokunarak keşfetmekten çekinmeyin. Unutmayın, cinsel mutluluk bedenimizi tanımak ve ihtiyaçlarını bilmekle mümkün olabilir.

Düşler ve Kısa Filmler

Video ya da fotoğraf sizde nasıl bir etki bırakır? Paylaşmak için değil, kameranın kışkırtıcı doğası için böyle bir kurgu hoşunuza gider miydi? Sadece çekim yapmanın kendi doğası için… Sizin ya da partnerinizin yaşayacağı heyecanı düşünürseniz sizce bu yeterince harekete geçirici mi?